İşte Yine BaşLıyoruz...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
İşte Yine BaşLıyoruz...

Şimdi KaLdığımız Yerden Devam Edelim..

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

SINAVSIZ GEÇİŞ NEDİR?

3 posters
YazarMesaj
AySeL
Mrs. Mod
Mrs. Mod
AySeL

Kadın
HobiLer: : futbol oynamak,müzik dinl.msn girmek,motor kulnmak vs!İ!!!
MesLek: : bilemiormm
Takım : SINAVSIZ GEÇİŞ NEDİR? Konyasprgo3
.OkuL. : SINAVSIZ GEÇİŞ NEDİR? Baroamlla0
Rep :
SINAVSIZ GEÇİŞ NEDİR? Left_bar_bleue1 / 1001 / 100SINAVSIZ GEÇİŞ NEDİR? Right_bar_bleue

SINAVSIZ GEÇİŞ NEDİR? Empty
MesajKonu: SINAVSIZ GEÇİŞ NEDİR?   SINAVSIZ GEÇİŞ NEDİR? Icon_minitimePtsi 14 Ocak 2008, 07:17

SINAVSIZ GEÇİŞİN AMAÇLARI

Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları mezunlarının meslek yüksekokullarına sınavsız olarak yerleştirilmeleri, aşağıdaki amaçların gerçekleşmesine yardımcı olacaktır:

Ülkemizin sahip olduğu kaynakları verimli ve etkin bir şekilde kullanmak.
Mesleki ve teknik eğitimde, ortaöğretimle yükseköğretim arasında bugüne kadar kurulamamış olan ilişkiyi kurmak ve güçlendirmek.
Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarıyla yükseköğretim kurumlarında mevcut olan fiziki yapı ile öğretmen ve öğretim elemanı kaynaklarını ortak kullanmak suretiyle ek kapasiteler yaratmak.
Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları ile meslek yüksekokulları arasında program bütünlüğü ve devamlılığını sağlamak.
Çağımızda kaliteli üretimi gerçekleştirebilecek, bilimsel ve teknolojik gelişime uyum sağlayabilecek, iş hayatının ihtiyaç duyduğu yüksek nitelikli ve performanslı ara kademe insan gücünü yetiştirmek.
Mesleki ve teknik eğitimi teşvik ederek bu alandaki çok düşük olan okullaşma oranını artırmak, daha çok gencimize önlisans düzeyinde mesleki ve teknik eğitim imkânı sağlamak.
Mesleki ve teknik ortaöğretim okul mezunlarının kendi alanlarında ileri meslek eğitimi almalarını sağlamak.
Yükseköğretimdeki dört yıllık programlar üzerindeki nüfus baskısını azaltmak. İLGİLİ ARKADAŞLARA DUYRULUR..
MEVLÜT
Mr. Mod
Mr. Mod
MEVLÜT

Erkek
HobiLer: : satranç ve badminton.
MesLek: : Kaldırım Mühendisi.
Takım : SINAVSIZ GEÇİŞ NEDİR? Galatasarayry7
.OkuL. : SINAVSIZ GEÇİŞ NEDİR? Osbatlyq2
Rep :
SINAVSIZ GEÇİŞ NEDİR? Left_bar_bleue1 / 1001 / 100SINAVSIZ GEÇİŞ NEDİR? Right_bar_bleue

MesajKonu: Geri: SINAVSIZ GEÇİŞ NEDİR?   SINAVSIZ GEÇİŞ NEDİR? Icon_minitimePtsi 14 Ocak 2008, 11:02

Eline sağlık liselim.Gerçekten güzel bi konu.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: SINAVSIZ GEÇİŞ NEDİR?   SINAVSIZ GEÇİŞ NEDİR? Icon_minitimePtsi 14 Ocak 2008, 16:36

Eline sağlık güzel konu
AySeL
Mrs. Mod
Mrs. Mod
AySeL

Kadın
Rep :

MesajKonu: Geri: SINAVSIZ GEÇİŞ NEDİR?   SINAVSIZ GEÇİŞ NEDİR? Icon_minitimePtsi 14 Ocak 2008, 21:57

tşk saolun arklar.
tunahan 9/B ATL
BuraLarda Yeniyim Kardeşim
BuraLarda Yeniyim Kardeşim
tunahan 9/B ATL

.OkuL. : SINAVSIZ GEÇİŞ NEDİR? Osbatlyq2
Rep :

MesajKonu: Geri: SINAVSIZ GEÇİŞ NEDİR?   SINAVSIZ GEÇİŞ NEDİR? Icon_minitimeCuma 18 Nis. 2008, 22:06

Eline sağlık güzel konu
AySeL
Mrs. Mod
Mrs. Mod
AySeL

Kadın
Rep :

MesajKonu: Geri: SINAVSIZ GEÇİŞ NEDİR?   SINAVSIZ GEÇİŞ NEDİR? Icon_minitimeC.tesi 19 Nis. 2008, 07:02

arkadaşlar benim açtığım konu diye değil mesajlarda eline sağlık diye sadece yazılmıcak biliyosunuzdur umarım...

SINAVSIZ GEÇİŞ NEDİR?
1 sayfadaki 1 sayfası